Дізнатись багато цікавої та корисної інформації мали змогу учні 6-7 класів Бірківської філії КЗ «Олександрівське НВО №2» під час екологічної зустрічі, присвяченої проведенню Всесвітнього дня водно-болотних угідь
Раніше болота називали ,,згубним місцем", їх намагалися осушити. Згодом стало зрозуміло, що болота зберігають воду, яку потім економно витрачають, живлячи річки під час посух. Тому в разі знищення боліт швидко занепадають навколишні землі, рослини відчувають нестачу вологи , підсилюється небезпека пожеж, як це неодноразово бувало, наприклад, у посушливі роки в Українському Поліссі. Болота дають притулок багатьом птахам (комахам, ондатрам, видрам). Це улюблене місце зростання аїру, очерету, осоки, рогозу, журавлини, морошки тощо.
Завдяки болотам ми маємо торф – горючу корисну копалину. Нині з торфу отримують також смолу, речовини, що очищують нафту і воду, лікарські препарати. На основі торфу роблять кормові суміші, органічні добрива та будівельні матеріали. Торф утворюється внаслідок відмирання та розкладу рослин в умовах надмірного зволоження і нестачі повітря.
Однією з надзвичайно корисних властивостей боліт є їхня здатність регулювати склад атмосфери. Зокрема, вони вбирають з повітряної оболонки Землі вуглекислий газ і накопичують Карбон у вигляді торфу. Розрахунками встановлено, що лише 1 м2 болота за 2000 років забирає з атмосфери понад 80 кг цього небезпечного для людини газу. Водночас болота виділяють в атмосферу таку саму кількість кисню. Такий обмін між атмосферою і болотами набагато ефективніший, ніж між атмосферою і лісами.
Немає коментарів:
Дописати коментар